Haber Detayı
01 Eylül 2019 - Pazar 09:19 Bu haber 516 kez okundu
 
Tahir Elçi’nin mezarını Ekrem İmamoğlu ziyaret etti
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve beraberindeki heyet, Diyarbakır ziyareti sırasında, silahlı saldırıda öldürülen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin mezarını ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
Tahir Elçi’nin mezarını Ekrem İmamoğlu  ziyaret etti

‘DİYARBAKIR VE ÜLKEMİZ İÇİN ÇOK DEĞERLİ BİR İNSANI KAYBETTİK’ 

“Ne yazık ki bugün Tahir Elçi’nin kabri başındayız. Daha önce de bir anma törenine eşlik etmiştim Diyarbakır’da. Gerçekten haince bir saldırıyla kaybettiğimiz çok değerli bir insan, aktivist. Aynı zamanda baro başkanlığı yapmış, Diyarbakır ve ülkemiz için çok değerli bir insanı kaybettik. Hep beraber çok üzülmüştük. Öncelikle şunu söyleyeyim; terörü, terörün her türlüsünü lanetliyorum.

‘TERÖRE KARŞI HEP BİRLİKTE MÜCADELE VERMELİYİZ’ 

Ülkemizi ve milletimizi terörden kurtarmak adına, tam da demokrasiyi güçlendirmek ve hukukun üstünlüğünü var etmek, vazgeçilmez bir unsurdur. 82 milyon vatansever olarak teröre karşı hep birlikte mücadele vermeliyiz. Bu mücadele, birlik ve beraberlikle olur. Bu mücadelenin bekçisi Cumhuriyettir, demokrasidir, hukukun üstünlüğüdür. Bu yönüyle hukukun üstünlüğünü savunan bir demokrasi şehidini burada anmak ve mezarı başında ona duamızı göndermek istedik. Ruhu şad olsun. Ülkemizin ve güzel ailesinin başı sağolsun.”

Ziyarette mezara karanfil bırakan İmamoğlu, dua okuduktan sonra yerlerine kayyım atanan HDP’li belediye başkanlarıyla görüşmek için mezarlıktan ayrıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tahir, Elçi’nin, mezarını, Ekrem, İmamoğlu, , ziyaret, etti,
Yorumlar
l -->
Haber Yazılımı