Haber Detayı
04 Eylül 2019 - Çarşamba 00:48 Bu haber 808 kez okundu
 
Özdil’den Feyzioğlu’na ‘Hediye’: ‘Papa müslüman olur da AKP adil olamaz’
Türkiye’de AKP döneminde yaşanan hukuk garabetlerine değinen Yılmaz Özdil, reform paketini öven Metin Feyzioğlu’na bugünkü yazısında AKP’nin adaletini anlattı.
GÜNDEM Haberi
Özdil’den Feyzioğlu’na ‘Hediye’: ‘Papa müslüman olur da AKP adil olamaz’

Gazeteci Yılmaz Özdil bugünkü köşesinde Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun Saray’daki adli yıl açılışına gidişini ve yeni yargı reformu paketi hakkındaki konuşmasını eleştirdi.

Özdil, yargı reformu paketini çok beğendiğini anlatan Feyzioğlu’na geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybeden ve 18 yıllık yargı sürecinin ardında mahkeme masrafları acılı babasına fatura edilen Hediye’nin hikayesini anlattı.

 

CENAZE MASRAFLARIMIZI DA BİZDEN ALIRLAR

Yaklaşık 17 yıldır AKP’nin yönettiği Türkiye’deki yargı garabetlerine dikkat çeken Özdil yazısında, ”Yargının bağımsızlığını savunan barolar olmasa hepimizi diri diri gömerler cenaze parasını da bizden alırlar” ifadelerini kullandı.

HAYAL KIRIKLI OLARAK TARİHE GEÇTİ

Reform paketini beğendiğini söyleyen Metin Feyzioğlu’nun Saray’a tıpış tıpış giderek hukuk tarihine hayal kırıklığı olarak geçtiğinin altını çizen Özdil, ”Papa’nın Müslüman olma ihtimali AKP’nin bu memlekete adalet getirme ihtimalinden daha fazladır” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özdil’den, Feyzioğlu’na, ‘Hediye’:, ‘Papa, müslüman, olur, da, AKP, adil, olamaz’,
Yorumlar
Haber Yazılımı