Haber Detayı
06 Temmuz 2018 - Cuma 14:10 Bu haber 1453 kez okundu
 
OHAL'in son KHK'sıyla 10 bin kişiyi daha ihraç ediyor
Seçim döneminde oy toplamak için OHAL'i kaldıracağı vaadinden bulunan AKP hükümeti, son bir KHK çıkarıyor. Bugün açıklanması beklenen son KHK ile 10 bin kişinin daha ihraç edilceği belirtildi.
GÜNDEM Haberi
OHAL'in son KHK'sıyla 10 bin kişiyi daha ihraç ediyor

Sabah Gazetesi, OHAL bitmeden kapsamlı bir KHK çıkarılacağını, Son KHK ile TSK, Emniyet ve diğer devlet kurumlarından sayısı 10 bini aşan ihraçlarının olacağı yazdı.

Temmuz'da sona erecek olmasından dolayı son bir KHK daha yayımlanacak. Son KHK ile TSK, Emniyet ve diğer devlet kurumlarından sayısı 10 bini aşan Fethullah Gülen ihraçlarının olacağı öğrenildi.

OHAL dönemini kapsayan 2 yıl içinde 31 adet Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çıkartıldı. İhraçların ön planda olduğu KHK'lar ile terörle mücadele noktasında da önemli adımlar atıldı.

Ankara'da ise bir süredir son bir KHK için çalışmalar yürütülüyordu. Başbakan Binali Yıldırım da kısa süre önce tamamlanan son KHK'nın bugün yayımlanacağını ve terörle mücadeleye ilişkin önemli düzenlemelerin olacağını duyurdu.

Yeni KHK ile TSK ve Emniyet başta olmak üzere devletin diğer kurumlarından kapsamlı ihraçlar içereceği öğrenildi.

Başta F... olmak üzere terör örgütleriyle ilişiği tespit edilen binlerce kişi ihraç edilecek.

20 Temmuz 2016'da ilan edilen OHAL 7 kez uzatıldı. 18 Temmuz'da sona erecek olan OHAL'in bir kez daha uzatılması beklenmiyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: OHAL'in, son, KHK'sıyla, 10, bin, kişiyi, daha, ihraç, ediyor,
data-ad-slot="1957129754">
Yorumlar
Haber Yazılımı