Haber Detayı
24 Mayıs 2018 - Perşembe 09:35 Bu haber 6196 kez okundu
 
Müebbet hapis alan harbiyeli öğrenci Umut Şahin, ölüm döşeğindeki babasını görmek istiyor
Hava Harp Okulu öğrencilerinden olup geçtiğimiz günlerde müebbet hapis cezası alan Umut Şahin, ölüm döşeğinde olan babasını görmek için yetkililere yardım çağrısında bulundu.
YAŞAM Haberi
Müebbet hapis alan harbiyeli öğrenci Umut Şahin, ölüm döşeğindeki babasını görmek istiyor

Hava Harp Okulu öğrencilerinin 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili yargılandıkları dâvâda geçtiğimiz hafta karar açıklandı. 61 öğrenci müebbet, iki öğrenci ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı. 23 aylık tutukluluktan sonra müebbet alan öğrencilerden biri olan Umut Şahin, Askeri lisede ve harp okulunda ulusal-uluslararası ödüller almış biri. Babası 20 gündür yoğun bakımda verem hastası. akçiğeri iflas etmiş durumda. Hastane 'Hayati tehlikesi var' diye rapor veriyor. Umutun ölüm döşeğindeki babasını belkide son kez sağ görmesine izin verilmiyor. Gerekçe ise emniyet güvenliği alamayacağını söylemesi. Hastane emniyet genel müdürlüğünün karşısında (Vatan Caddesi Bezmialem) Azılı katillere bile kullandırılan hukuki hakkı harp okulu öğrencisine kullandırılmıyor. Buradan vicdan sahiplerine sesleniyoruz. 20 yaşındaki çocuğa yapılan bu şey zulüm değil mi?

Harbiyeli Umut Şahin'in yazdığı kısa mektup şöyle:

"Peygamber Ocağına asker olmak istedim üniformamı aldılar.
Pilot olmak istedim, terörist damgası yapıştırdılar.
Özgürce uçmak istedim, gökyüzünü haram kılıp müebbete çarptırdılar. 
Hayırlı evlat olmak istedim, son nefesinde babamı görmemi yasakladılar!!!
Ey Türk milleti size sesleniyorum bunca olan bitene sesim çıkmadı ilahi adalet deyip oturdum, azıcık vicdanınız varsa destek olun babamı göreyim... 
Çok mu... 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Müebbet, hapis, alan, harbiyeli, öğrenci, Umut, Şahin,, ölüm, döşeğindeki, babasını, görmek, istiyor,
data-ad-slot="1957129754">
Yorumlar
Haber Yazılımı