Haber Detayı
08 Nisan 2019 - Pazartesi 22:23 Bu haber 4881 kez okundu
 
Meriç'te hayatını kaybeden Mete Kul'un naaşına ulaşıldı
Yunanistan’a Meriç Nehri üzerinden geçmeye çalışırken bindiği bot devrilen ve kendisinden haber alınamayan üniversite öğrencisi Mahir Mete Kul'un cansız bedeni bulundu. Anne Ünzüle Araz'ın, "İstedim aldım oğlumu. Bırakmadım nehirde, kimse de bırakmasın nehirde çocuğunu" dediği bildirildi.
YAŞAM Haberi
Meriç'te hayatını kaybeden Mete Kul'un naaşına ulaşıldı

Türkiye’den Yunanistan’a Meriç Nehri üzerinden geçmeye çalışırken bindiği bot devrilen ve 24 Mart’tan bu yana haber alınamayan üniversite öğrencisi Mahir Mete Kul’un (21) cansız bedeni bulundu. 
 
Kronos'ta yer alan habere göre Yunanistan tarafında bulunan bir erkek cesedinin bugün Anne Ünzüle Araz tarafından teşhis edildiği öğrenildi. Araz’ın, “İstedim aldım oğlumu. Bırakmadım nehirde, kimse de bırakmasın nehirde çocuğunu” dediği bildirildi.
 
Adli Tıp’ta yapılacak işlemlerin ardından cenaze, ailesine teslim edilecek.
 
Kul’un annesi Ünzüle Araz, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada “Oğlum, evladım; Mahir Metem aramalar sonucu bulundu. Adli tıp kurumundan teşhis işlemlerinden sonra cenazemizi alacağız. Bu süreçte yanımda olan tüm halkımıza, dostlarımıza, Mahirimin bulunması için destek olanlara teşekkür ediyorum, Oğlum sahiplenmemiz, ve direnişimiz sonucu mezarsız kalmadı” ifadelerini kullandı
 
Türkiye’den Yunanistan’a Meriç Nehri üzerinden geçmeye çalışırken bindiği bot devrilen ve bir daha kendisinden haber alınamayan Mahir Mete Kul’un annesi Ünzüle Araz, oğlunun bulunması için Atina’da oturma eylemi başlatmıştı. 
 
Oğlunun bedenine ulaşana kadar arama çalışmalarının devam etmesi için mücadele veren anne Araz, “Türkiye’de yaşama şansı verilmeyen Mahir’imin arama-kurtarma çalışmalarının hız kesmeksizin devam etmesini, hiç olmazsa cansız bedenine bile kavuşmak için burada oturuyorum,” diyerek herkesi duyarlı olmaya çağırmıştı.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Meriç'te, hayatını, kaybeden, Mete, Kul'un, naaşına, ulaşıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı