Haber Detayı
19 Haziran 2019 - Çarşamba 16:23 Bu haber 1137 kez okundu
 
Köylülerden vali yardımcısına “Sen bize bağıramazsın” uyarısı
Çorum’da içme suları tehlikede olduğu için valiliğe giden köylüler kendilerine sesini yükselten vali yardımcısını “Sen bize bağıramazsın” diye uyarınca olanlar oldu.
YAŞAM Haberi
Köylülerden vali yardımcısına “Sen bize bağıramazsın” uyarısı

Üyük köyü sakinleri içme suyu kaynaklarını kirlettiği gerekçesiyle köyde bulunan taş ocağının kapatılması için Vali Mustafa Çiftçi ile görüşmek için valiliğe gitti. Valilik önünde köylüleri Vali yardımcısı Recep Yüksel karşıladı. Köylüler su sıkıntılarını Yüksel’e de anlattı.

İÇMEYE SU YOK

Çalışma yapılan taş ocağı ile köyün su ihtiyacını karşılayan kaynağın aradaki mesafenin 100 metre olduğunu ifade eden köy halkı yardım istedi. Üyük köyü sakinleri köyde içmek için su bulamadıklarını, köyde bulaşık ve çamaşır makinelerini susuzluktan çalıştıramadıklarını anlattılar. Gerekirse TBMM’ye kadar gideceklerini söyleyen köylüler, daha önce 3 defa ruhsatı iptal edilen taş ocağının yeniden faaliyete geçmesine tepki gösterdiler.
 

Vali Çiftçi’nin köylülerle görüşmeyeceğini söyleyen Yüksel, taş ocağının daha önce 4-5 defa mahkemelik olduğunu ve mahkeme kararının işletme lehine olduğu için çalışmaya başladığını söyledi. Köylülere konuyu tekrar araştıracaklarını söyleyen Yüksel’e köylüler tepki gösterdi. Köye gönderilen jandarmanın kendilerini tehdit ettiğini söyleyen köylüler ile Vali yardımcısı arasında ağız dalaşı başladı.

Yaşlı bir köylü kendisine bağıran Yüksel’i ‘sen bize bağıramazsın’ diyerek uyardı. Yüksel köylüye siz de bağırıyorsunuz diyerek cevap verdi. Söylemlerin sertleşmesi üzerine araya polis girdi. Yüksel daha sonra valilik önünden uzaklaştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Köylülerden, vali, yardımcısına, “Sen, bize, bağıramazsın”, uyarısı,
Yorumlar
l -->
Haber Yazılımı