Haber Detayı
16 Haziran 2018 - Cumartesi 15:52 Bu haber 1144 kez okundu
 
Hollanda, Erdoğan'ın oy kullanan seçmene gönderdiği mektupları sordu
AKP'li Cumhurbaşkanı ve adayı Recep Tayip Erdoğan'ın Hollanda'da gönderdiği gurbetçilere oy talebiyle gönderdiği mektuplara ilişkin Hollanda Dışişleri Bakanlığı Lahey'deki Türk Büyükelçisinden izahat istedi.
- Haberi
Hollanda, Erdoğan'ın oy kullanan seçmene gönderdiği mektupları sordu

Yurtdışında AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın gurbetçi vatandaşlara gönderdiği propaganda mektuplarının ortaya çıkmasına tepkiler gelmeye devam ediyor. 

AKP'ye Büyükelçi ve konsoloslukların bilgi paylaştığına ilişkin tartışma çıkarken Hollanda Dışileri Bakanlığı, Türkiye'nin Lahey'deki Büyükelçisi'nden konuya ilişkin açıklama talebi geldi. 

24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için yurt dışında oy kullanma işlemleri devam ederken, Recep Tayyip Erdoğan’ın Hollandalı Türklere yolladığı propaganda mektubu bu ülke yönetimi tarafından ‘uygunsuz’ olarak değerlendirildi. Gazeteci Basri Doğan, TR724'te bu konuya ilişkin bir haber yayınlandı. 

Hollanda  Entegrasyon Bakanı Koolmees ise Erdoğan’ın Hollandalı Türklere mektup yollamasını “İçişlerimize istenmeyen bir müdahale”  olarak tanımladı. Koolmees, gazetecilerin Türkiye’ye karşı herhangi bir adım atılıp atılmayacağı konusundaki sorulara ise cevap vermekten kaçındı.

Erdoğan, Hollandalı Türklere mektup göndererek seçmeni sandığa gitmeye çağırdı. Erdoğan mektubunda AK Parti’yi destekleme çağrısı yapıyor.

İşte o mektuplar;

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hollanda,, Erdoğan'ın, oy, kullanan, seçmene, gönderdiği, mektupları, sordu,
Yorumlar
Haber Yazılımı