Haber Detayı
02 Eylül 2019 - Pazartesi 00:47 Bu haber 833 kez okundu
 
Eski Hakim: 'Baba-oğul aynı yerde olmaz' dedi, atandığı şirketteki oğlunu istifa ettirdi
Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Seğmenler Su Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanı eski hakim Osman Kaçmaz, “Baba-oğul aynı yerde olmaz” dedi. Kaçmaz’ın kendisinden önce şirkette işe giren oğlu görevi bıraktı
GÜNDEM Haberi
Eski Hakim: 'Baba-oğul aynı yerde olmaz' dedi, atandığı şirketteki oğlunu istifa ettirdi

Belediyeler ve kamu kurumlarında gücü elde eden, oğlunu, kızını, eş dost, akrabasını işe yerleştirirken, Ankara'da sıra dışı bir olay yaşandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Seğmenler Su Şirketi'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirilen eski hakim Osman Kaçmaz, aynı şirkette çalışan oğlunu istifa ettirdi.

Kaçmaz, “Baba ve oğlunun aynı yerde çalışması ve birinin öbürünün amiri konumunda bulunması uygun olmaz” diye konuştu. 

 

SÖZLEŞMELİ AVUKAT OLDU

Kaçmaz, kendisinden önce şirkette işe girmesine rağmen, avukat oğlu Kenan Kaçmaz'ın istifasını istedi.

Görevinden ayrılan ve bir süre işsiz kalan Kenan Kaçmaz, daha sonra belediye şirketlerinden BELKO A.Ş'de sözleşmeli avukat olarak çalışmaya başladı. Osman Kaçmaz, belediye şirketinin başına geçen dönemdeki yolsuzluk iddialarını araştırmak üzere getirilmiş ve ilk incelemede, 70 milyon liralık usulsüzlük tespit etmişti. 

KAYIP TRİLYON DAVASI

Osman Kaçmaz, Sincan Ağır Ceza Mahkemesi başkanıyken eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın da hapis cezasına mahkum olduğu “Kayıp trilyon” davasındaki takipsizlik kararını kaldırmış ve RP Genel Başkan yardımcısı olduğu dönemde şüpheliler arasında bulunan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yargılanmasını istemişti.

Kaçmaz kararında, “Anayasa ve yasalarımızda herkesin yargılanması kuraldır. Dokunulmazlık ise istisna olup, bu kişiler yasalarda tek tek belirlenmiş ve bunların dışında hiç kimseye yargılanmama zırhı tanınmamıştır” demişti. Kararda, Anayasa'da Cumhurbaşkanı'nın dokunulmazlık kapsamında olduğuna ilişkin bir hüküm bulunmadığı da vurgulanmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eski, Hakim:, 'Baba-oğul, aynı, yerde, olmaz', dedi,, atandığı, şirketteki, oğlunu, istifa, ettirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı