Haber Detayı
25 Mayıs 2018 - Cuma 21:40 Bu haber 1453 kez okundu
 
Emekliye Bayramlardan Önce Verilecek İkramiye Her Yıl Artarak Devam Edecek
Emeklilere dini bayramlardan önce biner TL ikramiye verilmesi hakkında torba tasarı yasalaştı. Bu konu hakkında emeklilere verilecek olan ikramiyelerin her yıl devam edeceği ve bu ikramiyelerin artacağı ifade edildi. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde..
- Haberi
Emekliye Bayramlardan Önce Verilecek İkramiye Her Yıl Artarak Devam Edecek

Torba yasa ile emeklilere bayramlardan önce biner TL ikramiye verilecek. SSK, Bağ-Kur ve memur emeklileri, her yıl Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde biner lira ikramiye alacaklar. Bu bağlamda ilk ikramiye ödemesi Ramazan Bayramı öncesinde yapılacak.

İKRAMİYE UYGULAMASI HER YIL DEVAM EDECEK

Ağustos ayında ise emeklilere Kurban Bayramı öncesinde biner TL ödeme yapılacak. Ayrıca bu ikramiye uygulaması sadece bu yıl için hayata geçirilmedi. İkramiye uygulaması her yıl deva edecek. Ayrıca yasalaşan torba kanunda ikramiye tutarının artmasına ilişkin bir düzenleme yer almadı. Ancak Gazete Vatan'ın aktardıklarına göre ikramiye tutarının her yıl artacağı ifade edildi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal yaptığı açıklamalarında emekliye ikramiye tutarının her yıl artacağını ifade etmişti. Maliye Bakanı Naci Ağbal açıklamalarında tutarın nasıl yükseleceğini de izah etmişti. Buna göre Maliye Bakanı Naci Ağbal açıklamalarında "Her sene bunun artışını sağlayacak düzenlemeler ilgili yerlerde yapılacak" demişti. İkramiyede artışın yeniden değerleme oranında yapılması gündemde." ifadelerine yer verdi ve Maliye Bakanlığı, yeniden değerleme oranını Türkiye İstatistik Kurumu'nun Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksine göre açıklandığını ifade etti.

Ayrıca Maliye Bakanı Naci Ağbal açıklamalarının devamında Ekim ayında (Ekim ayı dahil) bir önceki yılın aynı dönemine göre Yurt-İçi Üretici Fiyat Endeksinde meydana gelen ortalama fiyat artışının bu oranı gösterdiğini ve Bakanlığın bu verinin ardından yeniden değerlendirme oranını ilan ettiğini belirtti.

İKRAMİYE BİN 144 TL'YE ÇIKABİLİR

Son olarak Maliye Bakanı Naci Ağbal açıklamalarının devamında 1 Ocak'ta da çeşitli vergiler, harçlar ve cezaların bu oranda arttığını 11 Kasım 2017 yılında 'Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği'nde yeniden değerleme oranı yüzde 14.47 olarak belirlendiğini ifade etti. Bakan Ağbal ikramiye artışı yeniden değerleme oranına bağlanır ve yeni oran da bu seviyede çıkarsa, önümüzdeki yıl emeklilerin ikramiyesinin bin 144 TL'ye çıkabileceğini vurguladı.

Kamupersoneli.net

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emekliye, Bayramlardan, Önce, Verilecek, İkramiye, Her, Yıl, Artarak, Devam, Edecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı