Haber Detayı
24 Mayıs 2018 - Perşembe 11:30 Bu haber 3722 kez okundu
 
Doktor raporuna rağmen; Mide ve bağırsak kanseri 20 aydır tutuklu bulunuyor
HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan 20 aydır tutuklu olan kanser hastası Kadir Yüksel'in neden tahliye edilmediğine dair Adalet Bakanlığı'na cevaplanmak üzere soru önergesi verdi.
YAŞAM Haberi
Doktor raporuna rağmen; Mide ve bağırsak kanseri 20 aydır tutuklu bulunuyor

15 Temmuz kontrollü darbe girişiminin ardından hukuksuz bir şekilde 70 binden fazla kişi tutuklandı. Cezaevinde olan onbinlerce kişi ceza evlerinin yetersizliği ve koşullarının kötü olmasından dolayı zor günler geçiriyor. Özellikle hasta, yaşlı ve çocukların daha zor durumda olduğu cezaevlerinden maalesef zaman zaman kötü haberler alınıyor. Tokat'ta Tutuklanmadan önce İl Gıda Tarım Müdürlüğü'ne çalışan Kadir Yüksel yaklaşık 20 aydır Tokat Cezaevi'nde tutuklu olarak yargılanıyor. Kadir Yüksel mide ve bağırsak kanseri hatta bundan dolayı midesinin 2/3'ü alınmış durumda ayrıca kalp rahatsızlığı da var. Kapalı olan fobisi nedeniyle cezaevi aracında kalp krizi geçirmiş. Cezaevinde kalamayacağına dair raporu var ama yine de tahliye edilmiyor.

Milletvekili Aslan, Yüksel Kadir Yüksel'in neden tahliye edilmediğene dair Adalet Bakanlığı'na cevaplanmak üzere soru önergesi verdi.


 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Doktor, raporuna, rağmen;, Mide, ve, bağırsak, kanseri, 20, aydır, tutuklu, bulunuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı