Haber Detayı
05 Haziran 2018 - Salı 14:39 Bu haber 1308 kez okundu
 
CHP, Saray'ın 1 dakikalık masrafını açıkladı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, "Saray bir dakikada bir asgari ücretlinin maaşını yiyor. O para ile bir asgari ücretli 4 kişilik aileyi geçindiriyor. Asgari ücret 1603 TL. Sarayın bir dakikalık masrafı 1607 TL" dedi.
GÜNDEM Haberi
CHP, Saray'ın 1 dakikalık masrafını açıkladı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan , partisinin Afyonkarahisar il başkanlığını ziyaret etti. Parti binasına CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal ile birlikte gelen Tezcan'ı İl Başkanı Savaş Erdoğan, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili karşıladı.

'BU KADAR SARAY, OSMANLI PADİŞAHLARINDA YOKTU'

Daha sonra parti binasında açıklama yapan Bülent Tezcan , gündeme ilişkin konulara değindi. Parti olarak israfın önüne geçeceklerini söyleyen Tezcan, saray ve saltanat düzeni istemediklerini belirterek, şöyle konuştu:

 

"Milletin düzenini istiyoruz. 'Statüko değişecek' derken; Saray bir dakikada bir asgari ücretlinin maaşını yiyor. O para ile bir asgari ücretli 4 kişilik aileyi geçindiriyor. Asgari ücret 1603 TL. Sarayın bir dakikalık masrafı 1607 TL. Biz basın toplantısına başlayalı 5 dakika oldu değil mi? Başladığımız 5 dakika itibarıyla saray 5 asgari ücretlinin maaşını yedi. 5 dakika daha dursa 5 dakika daha yiyecek. Taksimetre çalışıyor, her dakikada bir asgari ücret. Bu 1150 odalı saray yetmedi. Otluk Koyu'nda bir saray. İstanbul'da 5 tane daha saray. Bu kadar saray Osmanlı padişahlarında yoktu. Osmanlı padişahları 600 sene Topkapı saraylarında, o mütevazı saraylarda ülkeyi yönetti. Bu ihtişam ve şımarıklık niye? 'Statükoyu değiştireceğiz' diyoruz ya, bu şımarıklığı ortadan kaldıracağız. Statüko bu şımarıklık."

'O ÜNİFORMANIN HAKKINI VERECEK'

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin 2'nci Ordu Komutanı İsmail Metin Temel 'e "Seçilirsem apoletlerini sökeceğim" sözünün ardından iktidarın yaptığı eleştirilere cevap veren CHP'li Tezcan, İnce'ye sahip çıktı. Tezcan, "Malatya'da İsmail Metin Temel , 2'nci Ordu Komutanı. Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı olarak konuşuyor. Bizim cumhurbaşkanı adayımızı eleştiriyor ve dalga geçiyor. Bu milletin kendisine giydirdiği üniformayla gülerek, alaycı bir ifadeyle onu alkışlıyor. Alkışlayamazsın kardeşim. Alkışlarsan o üniforma sana haramdır. O apoletler de sana haramdır. O üniformayı giyen hakkını verecek. Hakkını veremezse hesabını verir. Kıyamet koparmışlar. 'Vay apoletlerini sökerim' demiş. Apoleti taşımayı hak etmiyorsan apoleti bırakırsın. Hak eden taşır. Milletin cumhurbaşkanı olmaya aday olmuş biriyle alay etmek üzere giyemezsin. Askeri ceza mahkemesinin 148'inci maddesi çok açık. Suçtur yaptığı. Genelkurmay Başkanını ve savcıları göreve çağırıyorum. İsmail Metin Temel ile ilgili Genelkurmay Başkanlığı ve savcılar derhal işlem başlatmalıdır" diye konuştu.

'KORKMAYA BAŞLADILAR'

Ak Parti hükümetinin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'den korktuğunu iddia eden Tezcan, sözlerine şunları söyledi:

"Korkmaya başladılar. Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce, Cerrahpaşa Üniversitesi'ni ziyarete gitti. Dekanı ziyarete gitti. Dekanı görevden aldılar. Bakan Veysel Eroğlu her gün burada Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde propaganda yapıyor. Rektör taltif ediliyor. Nereden geldiği ve ilişkilerinin ne olduğu ayrı bir mesele ve ayrı bir tartışma konusu. CHP'nin cumhurbaşkanı adayı üniversite dekanını nezaketen ziyaret ederse dekan görevden alınıyor. Bu hükümetin bakanı üniversiteyi her gün propaganda haline getirir. Rektör taltif edilir. Peki bunları kim görevden alacak? İşte bunları da millet görevden alacak. İnşallah 24 Haziran'da millet görevden alacak."

Kaynak: (Muhammet Erdoğan) - Muhammet Erdoğan Editör:
Etiketler: CHP,, Saray'ın, 1, dakikalık, masrafını, açıkladı,
data-ad-slot="1957129754">
Yorumlar
Haber Yazılımı