Haber Detayı
20 Haziran 2018 - Çarşamba 21:56 Bu haber 4987 kez okundu
 
‘Cemaatin malları ganimettir, tepe tepe kullanın’ diyen Balkanlıoğlu öldü
15 Temmuz sonrası yaptığı provakatif konuşmada Cemaatin mallarının ganimet olduğunu söyleyerek, "tepe tepe kullanın" ifadelerini kullanan Metin Balkanlıoğlu öldü.
YAŞAM Haberi
‘Cemaatin malları ganimettir, tepe tepe kullanın’ diyen Balkanlıoğlu öldü

Gündeme türban takmayan kadınlara yönelik "Açıl kızım, gelen öpsün giden yalasın" diyen ve 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yaptığı provakatif konuşmada Hizmet Hareketi'nin mallarının ganimet olduğunu söyleyerek, "tepe tepe kullanın" ifadelerini kullanan Metin Balkanlıoğlu öldü.

İsmailağa cemaatinin ünlü isimlerinden Metin Balkanlıoğlu geçirdiği kalp krizi sonucu öldü. 

Balkanlıoğlu’nun Çapa Tıp Fakültesi hastanesinde vefat ettiği ve savcının morgda incelemeler yaptığı, kardeşi Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun da vefat haberini doğruladığı öğrenildi.

60 yaşında yaşamını yitiren Balkanlıoğlu, gündeme son olarak türban takmayan kadınlara “Açıl kızım, gelen öpsün giden yalasın” dediği skandal vaaz görüntüleriyle gelmişti.

Çevresinde, ‘Abdülmetin Hoca’ adıyla tanınan Metin Balkanlıoğlu 15 Temmuz darbe girişimi sonrası 22 Temmuz’da Kısıklı Meydanı’nda ‘demokrasi nöbeti’ adı verilen gösteride yaptığı konuşma ile de tepki toplamıştı.

Tekbirler eşliğinde provakasyon çağrılarının yapıldığı gösterideki konuşmasında Balkanloğlu, Hizmet Hareketi’nin mallarının ganimet olduğunu söyleyerek, “tepe tepe kullanın” demiş ve şu ifadelerini kullanmıştı:

15 farklı üniversitenin hayrını görün, 1000 tane okulun hayrını görün, afiyet olsun, hakkınızdır, ganimettir, ganimettir, ganimettir… Selam olsun NTV’yi kurtaran Bağcılar’ın tinerci yavrularına. Helal olsun! Tinerciler NTV’yi kurtardı haberiniz var mı sizin? Helal olsun. Bu milletin tinercisi bile mücahit.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Cemaatin, malları, ganimettir,, tepe, tepe, kullanın’, diyen, Balkanlıoğlu, öldü,
Yorumlar
Haber Yazılımı