Haber Detayı
06 Haziran 2018 - Çarşamba 14:12 Bu haber 2973 kez okundu
 
'Bylock, morbeyin vs bunlar yargının elinde olan şeyler'
Tayyip Erdoğan Bylock ve diğer suç içermeyen uygulamaları yükleyenlere verilen hapis cezalarıyla ilgili ilk kez konuştu, bu konuda verilen kararlara sahip çıkmayan Erdoğan topu yargıya attı. Erdoğan, “ByLock, Mor Beyin, bütün bunlar bizim tasarrufumuz dışında, yargının elinde olan şeyler. Dolayısıyla yargının alanına ben giremem, yargının da benim alanıma girmesini istemem” dedi.
GÜNDEM Haberi
'Bylock, morbeyin vs bunlar yargının elinde olan şeyler'

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “ByLock, Mor Beyin, bütün bunlar bizim tasarrufumuz dışında, yargının elinde olan şeyler. Dolayısıyla yargının alanına ben giremem, yargının da benim alanıma girmesini istemem” dedi.

Erdoğan, partisi tarafından Ofis Yolu Caddesi’nde düzenlenen Ereğli ilçe mitinginde yaptığı konuşmada, 24 Haziran’dan sonra Türkiye’de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını söyledi.

 
Ereğli'deki mitingde Erdoğan’ın konuşması sıra sırasında bir vatandaşın “Mor Beyin mağduruyum” diyerek seslenmesi üzerine, “Mor Beyin, ByLock, bunların hepsi yargı meselesi, kusura bakmayın. Yargıda verilen karara bizim müdahale yetkimiz yok. Eğer yargı böyle bir karar vermişse vermiş, vereceğimiz bir karar yok. Bunlar ByLock, Mor Beyin bütün bunlar bizim tasarrufumuz dışında, yargının elinde olan şeyler. Dolayısıyla yargının alanına ben giremem, yargının da benim alanıma girmesini istemem” karşılığını verdi.
‘AK PARTİ’YE VERMEM DİYENLER MÜNAFIK’
 
Konuşmasında, “Oyumu cumhurbaşkanına vereceğim ama AK Parti’ye vermeyeceğim’ diyenler münafık çetesidir” diyen Erdoğan şöyle devam etti:
 
“Asıl cevap ne zaman? 24 Haziran’dan sonra. Benim sizden isteğim şu; madem ki tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet dedik, o zaman şimdi bak Cumhur İttifakı var ve bu Cumhur İttifakı ile beraber sandıkları biz bu CHP’nin o yanındakilerin kafasına geçirmemiz lazım, demokratik bir şekilde.”
Kaynak: Editör:
Etiketler: 'Bylock,, morbeyin, vs, bunlar, yargının, elinde, olan, şeyler',
Yorumlar
Haber Yazılımı