Haber Detayı
30 Haziran 2019 - Pazar 15:40 Bu haber 5442 kez okundu
 
Babacan’ın kuracağı partinin adı ‘Özgürlük ve Hukuk Partisi’
HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, Ali Babacan’ın kuracağı partiye ilişkin yeni kulis bilgilerini paylaştı. Alçı, partinin adının Özgürlük ve Hukuk Partisi olacağını ileri sürdü.
GÜNDEM Haberi
Babacan’ın kuracağı partinin adı ‘Özgürlük ve Hukuk Partisi’

Abdullah Gül ve Ali Babacan’ın parti kurma çalışmaları hız kazandı. Ali Babacan’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşüp ayrılacağını söylemesinin ardından siyaset kulislerinde gözler yeni partiye çevrildi.

 

YENİ PARTİ TEMMUZ AYINDA KURULABİLİR

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, yeni partinin Temmuz ayında kurulabileceğini iddia etti. Alçı, Babacan’ın Davutoğlu ile aynı parti içinde olmaya sıcak bakarken; Gül’ün Davutoğlu’nu kesinlikle istemediğini yazdı.

AKP VE REFAH İLE BENZEŞME İSTENMEDİ

Alçı yazısında, “Ali Babacan’ın yeni hareketiyle ilgili birçok kulis medyaya yansıdı ama bir konu hiç yansımadı. Partisinin ismi ne olacak? Öğrendiğime göre bu hareketin ismi önce ‘Özgürlük ve Adalet Partisi’ ya da ‘Özgürlük ve Refah Partisi’ olarak konuşulmuş. Sonrasında Adalet ve Kalkınma Partisi ve Refah Partisi ile herhangi bir benzerlik olmasın istenmiş” ifadelerini kulladı.

TOPLUMSAL TALEPLERE UYGUN BİR İSİM

Alçı yazısında şunları dile getirdi: “Ardından ‘Özgürlük ve Hukuk Partisi’ ortaya atılmış. Babacan’ın siyasi felsefesine ve mevcut toplumsal taleplere en uygun isim olarak bu düşünülmüş. Diğer yandan yeni parti isminin kısaltmasıyla da çarpıcı olması isteniyor. Dolayısıyla başka öneriler üzerinde de konuşuluyor. Ama şu an en kuvvetli ihtimal bu.”

MUHARREM İNCE 2023’E HAZIRLANIYOR

Alçı ayrıca, geçtiğimiz hafta CHP’nin 24 Haziran’daki Cumhurbaşkanı adayı İnce ile görüştüğünü, İnce’nin de 2023’e hazırlık yaptığını da dile getirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Babacan’ın, kuracağı, partinin, adı, ‘Özgürlük, ve, Hukuk, Partisi’,
Yorumlar
Haber Yazılımı